Kredyt konsumencki, a kredyt konsumpcyjny

Kredyt konsumencki, a kredyt konsumpcyjny. Poznaj róznice

Polacy w styczniu 2018 roku pożyczyli 6,35 mld złotych. To oznacza, że wzięli aż 548 tysięcy kredytów konsumenckich – dwa razy więcej, niż w zeszłym roku! A zobowiązania, na które się decydują, opiewają na coraz wyższe kwoty. W związku z tymi danymi zadaliśmy sobie pytanie o to, czym jest kredyt konsumencki, na jakich zasadach można go zaciągnąć i czy jest tym samym, co kredyt konsumpcyjny? Czytaj dalej Kredyt konsumencki, a kredyt konsumpcyjny

Jak zmniejszyć miesięczną ratę kredytów?

Jak obniżyć wysokość miesięcznych rat?

Nadmiar zobowiązań kredytowych to obciążenie nie tylko dla domowego budżetu, ale również dla samego kredytobiorcy, który musi pamiętać, aby terminowo spłacać różne kredyty w różnych bankach. Bardzo często spłata karty kredytowej, raty kredytu hipotecznego oraz dodatkowo udzielonej pożyczki gotówkowej następuje w różnych terminach, zatem przy okazji należy pamiętać, aby zapewnić środki na spłatę kolejnych rat, zlecając przelewy do różnych banków.  Czytaj dalej Jak zmniejszyć miesięczną ratę kredytów?

Jak zmniejszyć raty kredytów?

Konsolidacja zadłużenia odciąży nasz budżet

W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z kredytów. To dobry sposób na zakup nieruchomości, samochodu, czy towarów, kiedy nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. Zdarza się jednak, że ilość zaciągniętych przez nas kredytów zaczyna niebezpiecznie rosnąć, a spamiętanie terminów spłaty wszystkich rat graniczy z cudem. Jak sobie z tym poradzić? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zazwyczaj kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu nie tylko uporządkujemy swoje raty, ale często również sporo zaoszczędzimy. Czytaj dalej Jak zmniejszyć raty kredytów?

Jak z kilku rat zrobić jedną mniejszą?

Kredyt konsolidacyjny zmniejszy wysokość miesięcznej raty

Polacy są coraz bardziej zadłużeni. Większość zadłużenia według zestawień KNF oparta jest na kredytach hipotecznych, do których wraz z upływem czasu dochodzą kolejne zobowiązania kredytowe. Zakup samochodu na raty, karta kredytowa pozwalająca na odroczenie spłaty zobowiązań z tytułu zakupów, do tego korzystne rozłożenie na raty płatności za zakup mebli czy sprzętu oraz kredytowane wyjazdy to jedynie kilka różnych kredytów, które zaciągnął statystyczny Kowalski. Dodatkowym utrudnieniem przy zarządzaniu domowym budżetem jest konieczność terminowego opłacania każdej raty kredytowej. Czytaj dalej Jak z kilku rat zrobić jedną mniejszą?

Najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kredytów?

Zależnie od tego jakie mamy potrzeby możemy zdecydować się na zaciągnięcie jednego z co najmniej kilku rodzajów kredytów oraz pożyczek dostępnych w bankach. To jaki rodzaj kredytu będzie dla nas idealny jest przede wszystkim uzależnione od tego jakie mamy potrzeby i na co chcemy przeznaczyć środki z kredytu. Poznaj jaki masz wybór. Czytaj dalej Najpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych