Lokata mobilna. Czym jest, jak działa i ile można zyskać?

Ile można zyskać na lokacie mobilnej?

Lokaty bankowe to wciąż jedno z najbezpieczniejszych miejsc inwestowania oszczędności. Nadwyżki finansowe zamrażamy na określony czas, co pozwala nam na zachowanie ich wartości. Nie zarobimy na takiej lokacie wiele, jednak utrudniony dostęp do pieniędzy może nam pomóc w zatrzymaniu gotówki potrzebnej do realizowania bardziej odległych celów. Jednym z najwygodniejszych sposobów na deponowanie wolnych środków jest lokata mobilna. Jak to działa? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście. Czytaj dalej Lokata mobilna. Czym jest, jak działa i ile można zyskać?

Lokata walutowa, czyli co zrobić z oszczędnościami?

Czy warto umieścić oszczędności na lokacie walutowej?

Jedną z ofert większości polskich banków jest lokata walutowa, skierowana do osób, które chcą odkładać pieniądze w stabilnej walucie. Depozyty w funtach, dolarach czy w euro pozwalają zarobić jednocześnie na lokacie i przewalutowaniu. W poniższym artykule opisujemy czym jest lokata walutowa i jakie korzyści niesie inwestowanie w takiej formie. Odpowiadamy również na pytanie jakie ryzyko niesie lokata walutowa. Czytaj dalej Lokata walutowa, czyli co zrobić z oszczędnościami?

Co to jest lokata rentierska – jak zapracować na życie z odsetek kapitału?

Lokata rentierska umożliwia życie z odsetek kapitału

Rentier to osoba, która żyje z odsetek kapitału. Proces zbierania oszczędności, które pozwolą zrezygnować z pracy na etacie może trwać wiele lat. Jednak zaoszczędzenie wysokiej kwoty jest niezbędne ze względu na wysokość przyszłej emerytury – w większości przypadków to niskie kwoty. W 2018 roku najniższa emerytura wyniosła… 4 gr! Odłożenie większych oszczędności na lokacie rentierskiej może być opłacalne – w ten sposób można wygodniej żyć przez wiele lat. Czytaj dalej Co to jest lokata rentierska – jak zapracować na życie z odsetek kapitału?

Lokata jednodniowa – co to jest

Lokata jednodniowa czyli sposób na pomnożenie kapitału w jedną noc

Bankowe produkty inwestycyjne słyną z bezpieczeństwa i pewności wypracowanych odsetek. Jedną z form są tzw. lokaty jednodniowe, które pozwalają na deponowanie oszczędności potrzebnych w najbliższym czasie. Do 2012 roku lokaty jednodniowe nazywane były antybelkowymi. Jednak obecnie każdy zysk z kapitału wymaga opłacenia podatku w wysokości 19 proc. Czytaj dalej Lokata jednodniowa – co to jest

Obliczanie zysku z lokaty. Ile zarobię na lokacie?

Lokaty oszczędnościowe

Lokaty oszczędnościowe. Co to jest lokata?

Lokata oszczędnościowa to produkt bankowy, który pozwala na odkładanie oszczędności. Banki inwestują te pieniądze na podstawie umowy. Konsument może w ten sposób zwiększyć nieco swoje oszczędności. Lokaty oszczędnościowe proponują także firmy pozabankowe. Warto rozejrzeć się również wśród ofert lokat internetowych. Czytaj dalej Obliczanie zysku z lokaty. Ile zarobię na lokacie?