Programy do faktur – czy magazynowanie to podstawa każdej firmy? Poznaj TOP3 takich aplikacji

Najlepsze programy do fakturowania

Działanie Twojej firmy opiera się na handlu? Wybór odpowiedniego programu do faktur spędza Ci sen z powiek? Dobrze, że trafiłeś do nas, bo dziś przedstawiamy 3 najlepsze programy do faktur, z których każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie.

Online czy desktopowe? Płatne czy darmowe?

Zanim przejdziemy do gotowych propozycji – kilka słów wstępu. Wiesz, w czym leży sekret wyboru najlepszego programu do faktur? Tak, w dokładnym określeniu potrzeb. Przyjrzyj się specyfikacji swojej firmy, określ, w czym taka aplikacja mogłaby Ci pomóc i dopiero na podstawie tej wiedzy przeglądaj oferty producentów i sprzedawców.

Programy online, płatne

  1. InTaxo

Sprawne i prawidłowe wystawianie faktur VAT to dla Ciebie podstawa? Nawet jeśli tak, to pewnie chciałbyś mieć pod ręką kilka dodatkowych opcji, które okażą się przydatne, jeśli nie w najbliższym czasie, to na pewno w dalszym. InTaxo posiada wszystko to, co niezbędne do funkcjonowania firmy, czyli:

  • wzory kilku rodzaju faktur,
  • możliwość wystawienia paragonu fiskalnego,
  • codzienną aktualizację kursu walut z NBP.

Do tego jego bezpieczeństwo utrzymane jest na wysokim poziomie, bo program działa w oparciu o zaawansowane szyfrowanie protokołem SSL, które nie bez przyczyny uznano za międzynarodowy standard.

Jak znaleźć?

InTaxo znajdziesz bez problemu w wyszukiwarce Google po wpisaniu nazwy programu.

Programy desktopowe, płatne

  1.  Faktura Small Business Handel

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy, której działanie opiera się na handlu – Faktura Small Business Handel uśmiecha się do Ciebie. I to nie dlatego, że jest programem wizualnie dostosowanym do każdego odbiorcy, a więc łatwym w obsłudze, ale przede wszystkim dlatego, że zawiera w sobie wszystkie te opcje, które są niezbędne do prowadzenia dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.

Aplikacja ta jest w stanie zapewnić Ci około 15 różnych rodzajów faktur. Co więcej, jej działanie oparto na systemie, który umożliwia tworzenie kartoteki klientów i towarów, co pozwala na zdecydowanie szybsze wystawianie dokumentów. Jak już wspomnieliśmy, program ten cechuje się wyjątkowo przejrzystym layoutem, który przypadnie do gustu nawet tym przedsiębiorcom, którzy do tej pory z aplikacjami tego typu mieli niewiele wspólnego.

Jak znaleźć?

Faktura Small Business Handel znajdziesz na stronie mega-tech.com.pl.

Programy desktopowe, darmowe

  1.  Fakturowanie+

Jako przedsiębiorca musisz liczyć się z tym, że darmowe programy w zasadzie nigdy nie dorównają tym, za które trzeba zapłacić chociaż symboliczną kwotę. Dlaczego? To proste. Są po prostu wyposażone w zdecydowanie mniej opcji, ale tak, jak mówiliśmy na początku, wszystko zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb Twojej firmy, więc jeśli wystawienie prostej faktury VAT jest podstawą, a od aplikacji nie wymagasz zaawansowanego graficznie layoutu ani szeregu dodatkowych opcji – Fakturowanie+ spełni swoją rolę, nie obciążając Twojego zawodowego ani prywatnego budżetu.

Jak znaleźć?

Do poszukiwań Fakturowanie+ użyj wyszukiwarki internetowej. Na pewno nie będzie to problemem