Tani zakup waluty. To możliwe z naszymi 5 podpowiedziami

Jesteś przedsiębiorcą i czy Twoja firma opiera swoją działalność na handlu? A może planujesz wakacje i potrzebujesz kupić obcą walutę? Wiemy jak to zrobić taniej i chętnie doradzimy. Przygotuj się?

Tani zakup waluty? To możliwe z naszymi 5 podpowiedziami

Pomyśl, wybierz i kup

Czy wiesz, że jest takie powiedzenie, że diabeł jest szczęśliwy, gdy ludzie się śpieszą? W tym przypadku będzie bardzo zadowolony, kiedy w pierwszym lepszym kantorze zdecydujesz się kupić walutę. Bez konieczności wcześniejszego zastanowienia się. Jak ulepszyć ten zakup i zaoszczędzić pieniądze? Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.

Wskazówka 1: Wybierz swoją walutę

Zanim kupisz bilet i spakujesz bagaż, sprawdź walutę kraju/regionu, do którego się wybierasz. Podobnie wygląda sytuacja w handlu – współpracujesz z firmami niemieckimi? Możesz potrzebować euro. Wybór odpowiedniej waluty to podstawa, od której powinieneś zacząć.

Dobrym pomysłem może być skorzystanie z aplikacji płatniczej, obsługującej wiele różnych walut. Sprawdź jak działa Revolut, jest to jedna z najpopularniejszych firm tego typu.

Wskazówka 2: Obserwowanie systemu. To bardziej opłacalne niż myślisz

Wyjazdy za granicę nie zdarzają się często, więc na co dzień możesz nie zwracać uwagi na rynek walutowy. Co ważniejsze, wybór najlepszego czasu na wymianę waluty jest dla Ciebie trudny, ale mamy rozwiązanie – podziel zakupy waluty na kilka partii i rozłóż je w czasie. W ten sposób nie spotkasz się z niekorzystnymi momentami zmian kursów walut, a także zrozumiesz istotę wahań kursowych.

W przypadku przedsiębiorców wskazówka 2 jest łatwiejsza, bo jeśli prowadzisz firmę handlową, to podstawa każdej firmy jest system informatyczny, śledzący kursy walut. Wymiana waluty natychmiast po zakupie pierwszej filiżanki kawy każdego dnia, może być dobrym pomysłem. W tym przypadku regularność jest dla Ciebie naturalna.

Wskazówka 3: Kup euro i dolary we wtorek. Tak, dni też są ważne

Aby wybrać odpowiedni dzień na zakup waluty, wystarczy sprawdzić w kantorze dowolne statystyki o tym, które dni są lepsze, a które gorsze. Oczywiście nie ma jednego klucza do wyboru idealnego momentu, ale zdecydowanie można zaoszczędzić, kupując euro i dolary we wtorek i pomijając wszelkie transakcje wymiany walut w piątek, ponieważ wtedy cena waluty osiągnie najwyższą wartość.

Wskazówka 4: Strona internetowa to dobry wybór. ciesz się tym

Okazuje się, że najatrakcyjniejsze kwotowania walut zapewniają kantory internetowe. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami nie tylko zapewniają wielowalutowość, ale także wymianę tańszą, wygodną i bezpieczną.Tak, można ją również znaleźć w kantorze za rogiem, ale z mniejszym stopniem pewności.

Wskazówka 5: Karty walutowe zapewniają tani zakup waluty

Czy możesz sobie wyobrazić podróż po wpychaniu pliku banknotów do kieszeni? Pieniądze nie są tak trudne do stracenia, a za granicą nie opłaca się płacić kartą kredytową. Rozwiązaniem jest korzystanie z karty walutowej, dzięki czemu można zrezygnować ze zbędnych kosztów wymiany walut i transakcji, skorzystać z atrakcyjnych kursów oferowanych przez kantory internetowe i zapewnić sobie odpowiednią wygodę.

Dodaj komentarz