Ranking lokat dla firm i przedsiębiorców

Nie tylko klienci indywidualni poszukują opłacalnych lokat bankowych. Przedsiębiorcy chętnie zakładają też stałe lokaty bankowe. Oprocentowanie lokat korporacyjnych jest jednak niższe niż standardowe lokaty Kowalskiego. Przyjrzyjmy się aktualnej ofercie inwestycyjnej dla firmy.

RANKING LOKAT DLA FIRM I PRZEDSIĘBIORCÓW

Depozyty korporacyjne nigdy nie były głównym produktem oszczędnościowym oferowanym przez banki. Przedsiębiorcy zostali pod tym względem zaniedbani. Niemniej jednak firmy na rynku nadal mają atrakcyjne możliwości inwestycyjne. Różnica polega na tym, że ich oprocentowanie jest niższe niż depozytów klientów indywidualnych. Klienci Idea Banku mogą liczyć na najwyższe oprocentowanie depozytów firmowych. Bank pracuje nad uatrakcyjnieniem swojej oferty dla biznesu. W miesięcznych lokatach Idea Banku firma może liczyć na 5,5% rocznie. Maksymalna kwota depozytu może wynosić 10 000. Złoty. Z tej oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci Idea Banku. Jak widać, lokata ta ma pewne ograniczenia, ale można ją uznać za lokatę o najwyższym oprocentowaniu na rynku.

Jaka jest najlepsza lokata dla firmy na 3 miesiące?

W notowaniach inwestycyjnych dla spółek z 3-miesięcznym terminem zapadalności najwyższe oprocentowanie wynosi 3,4%. Wspomniany wyżej Idea Bank oferuje lokaty z takim oprocentowaniem. Drugie miejsce na podium zajął FM Bank, który swoim klientom komercyjnym oferuje roczne oprocentowanie depozytów na poziomie 3,3%. Trzecią najlepszą lokatą firmy w ciągu 3 miesięcy jest lokata Meritun Bank. Tutaj możemy liczyć na oprocentowanie 2,8%.

Co wybrać za 6 miesięcy?

Oprocentowanie lokat o dłuższym terminie zapadalności niewiele różni się od oprocentowania lokat trzymiesięcznych. Klienci FM Banku i Idea Banku mogą liczyć na najkorzystniejsze oprocentowanie lokat. Roczne oprocentowanie depozytów oferowanych przez te banki wynosi 3,5%. Następnie należy ponownie zastąpić Meritun Bank lokatą z rocznym oprocentowaniem 2,9%.

Zapewnij firmie najlepszy depozyt na 12 miesięcy

Opcja przetargu 12-miesięcznego jest nieco większa niż przetarg krótszy. Mimo to na pierwszym miejscu uplasowały się znane banki – Idea Bank i FM Bank. W tych preferencyjnych warunkach gwarantowane oprocentowanie depozytów przedsiębiorstw wynosi 3,6%. Drugi stopień podium to dwa notowania – depozyty Credit Agricole Bank i Toyota Bank. Jeśli chodzi o depozyty w tych bankach, możemy liczyć na ich roczne oprocentowanie 3,4%.

Dodaj komentarz