Ranking oprocentowania lokat

Wreszcie sytuacja na rynku depozytów bankowych zaczęła się poprawiać. Bank nie zdecydował się jeszcze na znaczące podwyżki stóp procentowych, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prawie wszystkie polskie banki systematycznie podnosiły oprocentowanie depozytów.

Ranking oprocentowania lokat

Podwyżka oprocentowania produktów bankowych jest pośrednią odpowiedzią banków na decyzję Komitetu Polityki Pieniężnej, która ostatecznie zakończyła cykl obniżek stóp procentowych. Zdaniem ekspertów Komitet Polityki Pieniężnej będzie chciał pozostawić stopy procentowe bez zmian w najbliższych miesiącach, ale już na początku 2014 roku będziemy mogli spodziewać się pierwszej podwyżki stóp. Dlatego wszystkie osoby, które chcą zdeponować pieniądze w banku, powinny szukać lokat krótkoterminowych. Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiamy aktualny ranking lokat krótkoterminowych dostępnych na polskim rynku.

Dobry start depozytu – Idea Bank

Kaucja dotyczy tylko nowych klientów. Jego oprocentowanie wynosi 5,1%, co jest dodatnią różnicą w stosunku do notowań innych banków. Okres depozytu wynosi 3 miesiące. Kwota jaką możemy wpłacić do banku waha się od 1000 zł do 10 000 zł. Kolejną zaletą tej oferty jest to, że możemy ją ustawić w oddziałach oraz w Internecie. Nie potrzebujemy konta bankowego, aby otworzyć tę lokatę.

Lokata startowa – Getin Online

Kaucja dotyczy również tylko nowych klientów. Oprocentowanie wynosi 5%. Zaletą tej lokaty jest to, że do jej otwarcia wystarczy nam 500 zł. Okres depozytu wynosi 3 miesiące. Lokatę można zerwać przed datą zawarcia umowy bez utraty naliczonych odsetek.

Pierwsza wpłata-Meritun Bank

W przypadku depozytów nieprzekraczających 10 000 zł oprocentowanie wynosi 4%, czyli jest wyższe niż 3% kwoty. Ta oferta dotyczy tylko tych, którzy mają konto dochodowe w Meritun Bank. Jest to lokata trzymiesięczna, którą można otworzyć tylko za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

FM Lokata PRO-FM Bank

Zarówno nowi, jak i starzy klienci banku mogą zakładać lokaty. Dla środków nieprzekraczających 2000 zł oprocentowanie wynosi 3,4%. Powyżej tej kwoty tylko 2%. Możemy zakładać lokaty online oraz w oddziałach. Okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz