Lokata mobilna. Czym jest, jak działa i ile można zyskać

Lokaty bankowe są nadal jednym z najbezpieczniejszych sposobów do inwestowania i oszczędzania. Nadwyżkę finansową zamrażamy na pewien czas, co pozwala nam zachować jej wartość. Na takich lokatach nie zarobimy dużo, ale trudność w pozyskaniu środków może nam pomóc w zatrzymaniu gotówki, której potrzebujemy do realizacji celów. Jednym z najwygodniejszych sposobów oszczędzania dodatkowych środków jest lokata mobilna. Jak to działa? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

LOKATA MOBILNA. CZYM JEST, JAK DZIAŁA

Lokata na telefon komórkowy. Jak to działa?

Lokaty to tak zwane depozyty bankowe przekazywane do banku zgodnie z umową. Jednym z jej rodzajów jest tzw. lokata mobilna, która umożliwia przelewanie środków poprzez dostęp do aplikacji banku na telefonie komórkowym. Warto skorzystać z tego, że bank promuje tę formę, ponieważ jest to opcja pozwalająca na większy zysk finansowy.

Osoby korzystające z bankowości mobilnej uzyskują lepsze warunki niż klienci, którzy osobiście wpłacają pieniądze w oddziałach banku. Aby zainicjować taką lokatę, musimy mieć dostęp do bankowości mobilnej. Istnieje także możliwość założenia lokaty mobilnej bez zakładania konta. Na przykład z tej opcji można skorzystać w Getin Banku – możesz skorzystać z usług bankowych przy składaniu wniosku o lokatę. Inne banki, które oferują lokaty mobilne to:

 • Bank Millennium,
 • Santander Bank,
 • Bank Kreatywny,
 • Szlachetny Bank,
 • Credit Agricole Bank<,/li>
 • Bank Europejski,
 • Pekao SA

Zalety i wady depozytów bankowości mobilnej

W dzisiejszych czasach lokaty bankowe trudno nazwać korzystną inwestycją. Jeśli jednak mamy wolne środki i chcemy zamrozić się np. na kilka miesięcy, to jest to dobry sposób na utrzymanie ich wartości. Inne zalety lokat mobilnych to:

 • Oprocentowanie wyższe niż ta sama lokata założona w banku,
 • Wygodna forma darmowej lokaty kapitału,
 • Możliwość zarabiania pieniędzy poprzez inwestowanie w lokaty o wyższym oprocentowaniu,
 • Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje bezpieczeństwo powierzonych środków,
 • Łatwo obliczyć zyski z inwestycji, na przykład za pomocą kalkulatora internetowego.

Jednak inwestowanie w wolne środki ma również wady. Przede wszystkim zysk z inwestycji nie będzie zbyt wysoki. Odsetki naliczane są corocznie, co oznacza, że ​​nie zarobimy pełnych odsetek w ciągu 3 miesięcy. Jeśli Twój depozyt zostanie zamknięty przed wygaśnięciem umowy, zwykle stracisz odsetki. Nie ma również możliwości zasilenia otwartej lokaty – lokata to nie to samo co konto oszczędnościowe. Pamiętajmy też, że dochody z inwestycji podlegają tzw. podatkowi Belki, czyli podatkowi od zysków kapitałowych. Jest to 19%. I potrącane przez bank.

Warto jednak pamiętać, że bez względu na wysokość oprocentowania, oszczędności zdeponowane na lokacie i tak się zarobi. Dzięki odpowiednim narzędziom możesz łatwo obliczyć zysk z inwestycji. To stosunkowo bezpieczny sposób na zwiększenie wolnych środków. Depozyty mogą również uchronić Cię przed marnowaniem środków przeznaczonych na określone cele (np. wakacje).

Dodaj komentarz